רטיבות בקיר חיצוני, רטיבות בקיר פנימי, רטיבות בקירות

לא מעט אנשים נאלצים להתמודד עם נזקי רטיבות שנגרמו כתוצאה מבעיה בצנרת או מחדירות מי גשמים. הנזקים הנגרמים בקירות הפנימיים או החיצוניים ובתקרות הבית משפיעות על הנכס בטווח הארוך, לכן יש לטפל בהם בהקדם האפשרי.

הגורמים לנזקי רטיבות

נזילות מים מצנרת גורמות לנזקי רטיבות גדולים וקשים יותר במבנה. חלק מהרטיבויות נגרמות בהדרגה וחלקן באופן מיידי.

נזק רטיבות בהדרגה נגרם כתוצאה מנזק צנרת של מערכות דלוחין וביובים בזמן שימוש בלבד אך באופן קבוע, כגון מקלחות, אסלות וכד`. לכן, סימני רטיבויות אלו מתגלים לאחר תקופה ארוכה יחסית כשכבר נגרמו נזקי ספיגת מים בבית. לרוב, הסימנים יתגלו בדמות כתמים וקילופי צבע בקירות מעל פנלים או בתקרות מתחת לאזורי השימוש כמו חדר אמבטיה.

נזילת מים מצנרת מים קרים או חמים למשל, ייגרמו להצפת האזור בו עוברת הצנרת באופן מיידי, והסימנים יתגלו מיד כאשר תהיה נזילת מים פעילה בתקרה מלמטה או נביעת מים מהרצפה או הצפת הבית במקרה של פיצוץ בצנרת גלויה. במקרים אלו ייגרמו נזקי רטיבות בשטח רחב יותר בבית.

לכל נזק רטיבות טיפול ייחודי לנזקים הנלווים הנגרמים ממנו ויש לטפל בהם בהקדם לבל יהפכו לנזק בלתי הפיך.

השפעות של נזק רטיבות

רטיבות הינה אחד הגורמים העיקריים המזיקים לעמידות מבנים. ככל שהבעיה מחמירה יותר, כך הטיפול בה הופך ליקר יותר. השמאים מקפידים בנושא זה בתחום הבנייה.

נזק רטיבות בבית משפיע על הנכס במספר אופנים:

  • נזק רטיבות בקיר חיצוני גורם למקור המים לחדור פנימה לתוך הבית. הקירות החיצוניים בנויים כך שתהיה איזולציה שתשמור על בידוד של חום וקור מהאקלים החיצוניים לטמפרטורות הפנימיות הרצויות לנו. איזולציה נבנית על ידי יצירת חלל ריק בין שתי קירות, קיר חיצוני, קיר פנימי וביניהם חלל ריק של כארבעה סנטימטרים בתוספת קלקר להגברת הבידוד. במקרים של חדירות מים או עיבוי בחלל הריק ייווצר שם טחב ועובש כלוא שלא ניתן להסירו אלא על ידי שבירות והריסות גדולות. הדבר נפוץ יותר כשמדובר בחללי התקרות ולא בהכרח בקירות.
  • כפי שנאמר לעיל נזק רטיבות מביא עמו כתמים וקילופים בקירות ותקרות ואיתם היווצרות עובש אך הבעיה הקשה יותר היא ריח טחב שלא ניתן להיפטר ממנו. כך שהבעיה חמורה יותר כשמדובר בנזק פנימי בצנרת, אז נוצר ריח חריף מאוד של טחב, אחת כמה וכמה אם מדובר בצנרת הביוב. כשנזק רטיבות נגרם מחדירות מי גשמים הכתמים יופיעו ויתגברו בימות החורף ויגרמו לקילופים בתהליך ההתייבשות בשאר ימות השנה. איתור חדירות מי גשמים קשה יותר והטיפול בנזקים אלו יקרים יותר. כשמטפלים בנזקים אלו, יש לקחת בחשבון משתנים כמו גיל המבנה ואיכותו המשפיעים על הטיפול בבעיה, לכן רצוי להזמין מומחים בתחום.

מ.ג שירותי אינסטלציה מציעים מגוון שירותים לטיפול בבעיות נזקי רטיבות המתגלים במבנה. ככל שהתקלות יטופלו בהקדם כך יפחתו הנזקים הנלווים בבית.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים
WhatsApp chat