לשיחת ייעוץ עם המומחה 054-5426020

השאירו את הפרטים

ואנו ניצור אתכם קשר במהירות

  איך יודעים אם יש נזילה סמויה בבית?

  נזילת מים סמויה בבית? כך תגלו אותה

  איך אפשר בכלל לדעת אם יש נזילה? חשבון מים מופקע, סימני עובש, קיר מתקלף אולי כתמי רטיבות בקירות או בחיבור בין הקירות לתקרה, בעזרת בדיקה פשוטה תוכלו למנוע בזבוז מים, ולחסוך כסף, לפניי הכל בדיקת השיבר (שעון המים הראשי) צריכה להיות הבדיקה הראשונה שאנחנו עושים, דבר ראשון וודאו שכל הברזים בבית סוגרים, לכו אל שעון המים הראשי אם הוא עדיין מסתובב, הדבר מעיד על כך שיש נזילת מים.

  כיצד נגלה נזילת מים בבניין משותף?

  בבניינים משותפים יש מונח בשם ” צריכה משותפת” הכוונה בצריכה משותפת היא הצריכה הכללית של הבניין כולו (כולל השקיית הגינה ניקיון הבניין וכו’..)  יש להחסיר מצריכה זו את חשבונות הצריכה של כלל הדיירים בבניין, יתכן במקרים אלה שהחשבון הגבוה המופיע בצריכה המשותפת מראה על נזילה תת קרקעית בצנרת הבניין, תקלה במונה שעון המים או אפילו במקרים חריגים גניבת מים.

  כיצד נגלה נזילת מים בדירה או בית פרטי?

  שימו לב לחשבון המים, אם החשבון גבוה מהרגיל, בדומה לשאר הנזילות שפירטנו גם פה בשלב הראשון יש לסגור את כל פתחי כניסות ויציאות המים לכל המכשירים ברזים וכדומה בבית,

  לאחר מכן יש לגשת לשעון המים שלכם ולהסתכל על הפרפר האדום במד המים, אם הוא ממשיך להסתובב באיטיות או במהירות הדבר מצביע על נזילה,

  שיטה נוספת לבדיקה – לפני שאתם מתארגנים לשינה, גשו אל שעון המים שלכם, רשמו על דף את כמות צריכת המים הרשומה,

  בבוקר יום המחרת – עוד לפניי שאתם פותחים את הברזים בבית, גשו שוב לשעון המים שלכם ובדקו עם המספרים השתנו, אם כן הדבר מצביע על נזילה סמויה, אנחנו ממליצים להשתמש בשיטה השנייה כי היא מדויקת יותר, היא מודדת שינויים בשעון המים לאורך זמן של כמה שעות.

  איך נוצרת נזילה בבית?

  נזילה יכולה להיווצר בעקבות תקלה בצנרת, שחיקת הצנרת, גיל הצנרת, פגיעה ועוד..

  בעיות אלו נגמרות בד”כ בגלל חוסר תחזוקה של הצנרת, שחיקה של גומיות האיטום בברזים, ובמקרים מסוימים בכלל תזוזה של מכשיר מסוים בבית, לדוגמא מכונת כביסה או קידוח בקיר שיכול לפגום בצנרת, עוד אחד מהמקרים השכיחים היא בעיה באיטום המבנה, בימים גשומים הבעיה מופיעה ומים רבים עלולים לחדור למבנה.

   

  אספנו בשבילכם 3 סימני אזהרה לנזילה

  1. אזור קריר בבית באופן חריג – אם אתם מרגישים שאחד החללים בבית הינו קריר מהרגיל בצורה חריגה משאר החללים בבית, מומלץ לבדוק, לרוב יש באחד היקרות נזילה שגורמת לחלל להתקרר.
  2. סימני עובש – הקיר מתקלף כתמים של רטיבות מופעים – הקיר סופג לתוכו את המים וכך הוא יהפוך לכהה מהרגיל, שימו לב לצבע הקיר חומר שהוא לח יהיה הרבה יותר כהה.
  3. קילוף צבע – קילוף צבע הקירות הוא סממן מאוד שכיח לנזילות, המים חודרים בין השכבה של הקיר לבין השכבה של הצבע וכל שכבת הצבע מתקלפת.

  לסיכום זיהוי הנזילה בשלבים המוקדמים יכול להיות הדבר הטוב ביותר שעשיתם, זה ימנע ממכם הוצאות כספיות גבוהות והרבה עוגמת נפש בהמשך.

  מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

    מאמרים נוספים

    תיקון נזקים נלווים

    חברת מ.ג שירותי בית מתמחה זה למעלה מעשרים שנה במציאת פתרונות מהירים ומדויקים למגוון הנזקים והתקלות הנגרמים...

    קרא עוד
    קידום אתרים
    בית תוכנה לקידום אתרים