אם בעבר חשבנו שאינסטלטורים משתמשים רק במפתח צינורות וקפיץ לפתיחת סתימות, הגיעו שנות האלפיים והביאו איתן את המצלמה התרמית לאיתור נזילות מים, מכשיר שהכניס את התחום בכבוד אל עולם הטכנולוגיה. בעזרת מצלמה זו ניתן לנתח מה שנעשה מאחורי הקירות וברצפה מבלי לשבור דבר.

השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות מים הפך פופולארי בקרב המומחים שעברו הכשרה ייחודית לניתוח צילום תרמו-גרפיה בתחום יישומי הבניה. כיום כשלכל אחד חשוב האבחון לפני שבירות והרס הבית שהפך למעוצב יותר, יקר יותר והפינה שבה אנו חשים בו שלווה וביטחון לאחר יום עבודה, אין זה מפתיע שמרבית הלקוחות הפונים מבקשים מומחה עם ציוד טכנולוגי מתקדם עם מצלמה ייחודית וחכמה.

צילום תרמי לאיתור נזילות מאפשר למומחה לעמוד מול אזורים בבית שספגו רטיבות, לעבור בעזרת המצלמה התרמית, ולגלות על ידי ניתוח הצילום היכן מקור הדליפה. צילום תרמוגרפי מאפשר לזהות התפשטויות מים באזורים בה העין אינה יכולה לראות. המצלמה פועלת בעזרת גלאי המזהה פליטת קרינה אינפרה אדום מהאלמנט הנבדק ומתרגמת אותו לתמונה בצבעים שונים שבעזרתם ניתן לזהות את מקור הרטיבות ולסמן אותה. הצילום התרמי מזהה את מקור הבעיה על פי הפרשי טמפרטורה המוקרן מהמקום הנמדד וככל שיש הפרשי טמפרטורה גבוהים יותר, כך התמונה המוצגת ברורה יותר ומציגה לנו את מקור הרטיבות.

מאחר ויש לא מעט אינסטלטורים שמחזיקים בידיהם מצלמה תרמית לאיתור נזילות, נציין כי רוב המצלמות התרמיות הקיימות בעולם אינן מתאימות כלל לתחום הבנייה והאינסטלציה. המצלמות התרמיות המותאמות לתחום יישומי הבנייה והאינסטלציה יקרות מאוד ואינן בהישג יד של כל בעל מקצוע, כמו כן ישנן מצלמות תרמיות שמצריכות רישום מיוחד של המחזיק בה במשרד הביטחון. חברת מ.ג שרותי בית מעסיקה צוות מומחה ומיומן שעברו הכשרה מיוחדת בתחום.

חשוב לציין, על מנת להתמודד עם נזילות מים ורטיבויות, יש לטפל בבעיה בהקדם ולא לחכות לרגע האחרון. ההסבר הוא, שככל שתחכו יותר זמן כך ייגרמו נזקים רבים יותר. מיד כשמתגלים סממנים של רטיבות או שיש לכם חשד לנזילה בצנרת, תזמינו מומחה עם מצלמה תרמית לגילוי נזילות שיאתר לכם את הבעיה, אז תוכלו לטפל בה מיד וכך תחסכו לכם הוצאות מיותרות בהמשך כתוצאה מהחמרת הרטיבות.

לסיכום, אל תחכו לרגע האחרון, אם יש לכם בעיה שדורשת שימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות, בחברת מ.ג שרותי בית, יטפלו בבעיה שלכם באופן מיידי.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים
WhatsApp chat