בעבר כאשר נתגלתה בעיה בצנרת הביוב האינסטלטורים היו צריכים לרדת פיזית אל הבורות או לנחש מה סוג הכשל, עומק ומיקום התקלה בצנרת הביוב וכיצד ניתן לטפל בה. כיום, באמצעות מצלמות ביוב מתוחכמות ניתן לראות את מקור הבעיה, עומקה ומיקומה המדויק, כך ניתן לתכנן את אופן התיקון וכמובן לתמחר את העבודה.

הרעיון של מצלמת ביוב הוא, סיב אופטי הכולל מצלמה, רובוט מתקדם ובקרת שליטה עם מסך המנוהל על ידי איש צוות. המצלמה משדרת בווידאו מתוך הצנרת והתדר משדר מיקום, טווח ועומק. צילום באמצעות מצלמות ביוב מאפשרות לראות ולבחון את כל מה שקורה בצנרת בלי שנצטרך לבצע חפירות והריסות.

מתי נשתמש במצלמות ביוב?

השימוש בצילום צנרת ביוב נעשה כשיש חשש לחדירת עצם זר לצנרת הביוב כגון – שורשים או ניתוק וקריסת הצנרת הגורמים לסתימות ביוב לעיתים קרובות. מומלץ להזמין שירות צילום צנרת ביוב בהקדם כשמתגלה תקלה בזרימת הביוב בצנרת, אחרת הבעיה עלולה להחמיר ולגרום נזק קשה יותר לצנרת ולהוצאות גדולות.

כיצד נגרמת סתימה בצנרת?

ישנם מספר גורמים לתקלות בצנרת הביוב:

  1. מגבונים הנתפסים במעטפת הפנימית של צנרת הביוב ונערמים עד להצטברות גושים.
  2. גלילי נייר טואלט, מגבות, סמרטוטים, צעצועים וכל עצם גדול שאינו מסוגל לזרום עם מי הביוב.
  3. חדירת שורשים של עצים אל תוך הצנרת דרך החיבורים.
  4. מעיכה, ניתוק או קריסת הצנרת המשנה את הקוטר, את התוואי ואת אחוזי השיפועים של הצנרת.

מ.ג שירותי בית מומחים בתחום של איתור נזקים בצנרת, כולל הטיפול בהם. בזכות הניסיון המעשי בתחום תיקון נזקי צנרת אנשי הצוות של החברה מבצעים אבחון, תכנון תהליך הטיפול ותיקון הנזק באופן יסודי.

עוד בנושא:

אל תחכו, צרו איתנו קשר עוד היום:

בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים
WhatsApp chat